«Խաղաղ գործընթացը չի կարող ձևաչափի պատանդը լինել». Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավար
Ադրբեջանի համար առաջնահերթությունը Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորումն է և տարածաշրջանում կայուն խաղաղության հասնելը։ Բանակցային գործընթացը չի կարող ձևաչափի պատանդը լինել:
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը՝ իր ռուսաստանցի գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում՝ պատասխանելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ճակատագրի վերաբերյալ լրագրողի հարցին:
Նրա խոսքով, ադրբեջանական կողմը չէր հրաժարվում Մինսկի խմբի հետ շփումներից. «Սակայն, նույնիսկ պատերազմից մեկ տարի անց որևէ գործնական առաջարկ չենք ստացել Մինսկի խմբից»:

Глава МИД Азербайджана: Мирный процесс не может быть заложником формата
Для Азербайджана приоритетом является процесс нормализации отношений с Арменией и обеспечение устойчивого мира в регионе. Данный процесс не может быть заложником формата.
Как передает Report, об этом сказал министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов на совместной пресс-конференции с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым, отвечая на вопрос журналиста о судьбе Минской группы ОБСЕ.
По его словам, азербайджанская сторона не отказывалась от контактов с Минской группой: «Мы ждали от Минской группы видения их дальнейшей роли».