Լաչինի միջազգային օդանավակայանը կկարողանա 1 ժամում սպասարկել մինչև 200 ուղևոր
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, այս մասին լրագրողներին ասել է «ԱզՎիրտ» ԲԲԸ-ի գլխավոր տնօրենի խորհրդական Ջեյհուն Սաֆարովը:
Նրա խոսքով, Լաչինի միջազգային օդանավակայանը կլինի Ղարաբաղում կառուցված թվով երրորդ միջազգային օդանավակայանը: «Այդ օդանավակայանի հիմքը դրվել է 2021 թվականին ԶՈՒ Գերագույն գլխավոր հրամանատար, նախագահ Իլհամ Ալիևի կողմից: Շինարարական աշխատանքները ծրագրվում է ավարտել 2024 թվականին», - հայտարարել է Ջեյհուն Սաֆարովը:
Ջեյհուն Սաֆարովը նշել է, որ օդանավակայանի թռիչքուղու երկարությունը կազմում է 3 000 մետր, լայնությունը՝ 60 մետր:

Аэропорт в Лачине сможет обслуживать до 200 пассажиров в час
Как передает командированный в Кяльбаджар сотрудник Report, об этом сообщил журналистам советник генерального директора ООО «АзВирт» Джейхун Сафаров.
По его словам, международный аэропорт «Лачин» станет третьим по счету международным аэропортом, построенным в Карабахе. «В 2021 году Верховным главнокомандующим, президентом Ильхамом Алиевым был заложен фундамент этого аэропорта. Строительные работы планируется завершить в 2024 году», - заявил Дж.Сафаров.
Дж.Сафаров отметил, что длина взлетно-посадочной полосы аэропорта составляет 3000 метров, ширина - 60 метров: «В настоящее время проводится выравнивание участка, где строится аэропорт. Он сможет обслуживать до 200 пассажиров в час».