Զաքիր Հասանովը հանդիպել է Պակիստանի Ռազմաօդային ուժերի հրամանատարի հետ
Հունիսի 29-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը հանդիպել է Պակիստանի Ռազմաօդային ուժերի հրամանատար, ավիացիայի մարշալ Զահիր Ահմեդ Բաբար Սիդհուի գլխավորած պատվիրակությանը, ով պաշտոնական այցով գտնվում է Ադրբեջանում:
Ողջունելով հյուրերին՝ պաշտպանության նախարարն ընդգծել է, որ երկու ժողովուրդները կապված են բարեկամության և փոխվստահության կապերով։ Նշվել է, որ Ադրբեջանի և Պակիստանի միջև հարաբերությունները, որոնք հասել են ռազմավարական գործընկերության մակարդակի, զարգանում են աճման կարգով:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ Պակիստանի Ռազմաօդային ուժերի հրամանատարը նշել է երկու ժողովուրդների միջև պատմականորեն հաստատված բարեկամական հարաբերությունները։ Ընդգծվել է, որ Ադրբեջանի և Պակիստանի միջև համագործակցությունը զգալիորեն ընդլայնվել և ամրապնդվել է, նշվել է մեծ ներուժի առկայությունը երկկողմ ռազմական համագործակցության համար:

Закир Гасанов встретился с командующим ВВС Пакистана
29 июня министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов встретился с находящейся с официальным визитом в нашей стране делегацией во главе с командующим Военно-воздушными силами Исламской Республики Пакистан маршалом авиации Захиром Ахмедом Бабаром Сидху.
Поприветствовав гостей, министр обороны подчеркнул, что наши народы связывают узы дружбы и взаимного доверия. Отмечалось, что отношения между Азербайджаном и Пакистаном, достигшие уровня стратегического партнерства, развиваются по восходящей.
Выразив признательность за теплый прием, командующий ВВС Пакистана отметил исторические сложившиеся дружественные отношения между нашими народами. Подчеркивалось, что сотрудничество между Азербайджаном и Пакистаном значительно расширилось и укрепилось, отмечалось наличие большого потенциала двустороннего военного сотрудничества.
Стороны обсудили вопросы дальнейшего расширения связей между Азербайджаном и Пакистаном в военной, военно-технической и военно-образовательной областях.