Ակցիա Երևանում. «Բազմաթիվ գրիչներ Փաշինյանին, որ էլ գրիչ չգողանա»
Մինչ կառավարության շենքի ներսում գործադիրը նիստ է  անցկացնում, երկու  կանայք գրիչներ բերեցին ու նետեցին կառավարության շենքի ուղղությամբ։
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հաղորդում են հայկական ԶԼՄ-ները:
«Սրանք բերել ենք Փաշինյանին, որ ուրիշների գրիչը չգողանա։ Ռուսական ալիքները ցույց տվեցին, թե ինչպես է գրիչը վերցնում ու դնում գրպանը։ Մենք էլ որոշեցինք մի ամբողջ տարվա գրիչ բերել իրեն՝ ասելու համար, Փաշինյան Նիկոլ, ամոթ է»,-ասել է ակցիայի մասնակից կանանցից մեկը։
Նա նշել է, որ գրիչներ բերելը նաև խորհրդաշնական քայլ է, քանի որ գրիչները ծառայում են Փաշինյանին  միայն «տարածքներ հանձնելու» համար։

Акция в Ереване: Множество ручек Пашиняну – чтобы не крал чужие
Пока внутри здания правительства Армении проходит заседание исполнительной власти, две женщины принесли ручки и рассыпали их у входа.
«Мы принесли их Пашиняну, чтобы он не крал чужие ручки. Российские каналы показали, как он берет со стола ручку и кладет себе в карман. Мы же решили принести ему ручки, которых хватит на год вперед, и сказать: «Никол Пашинян, стыдно», - сказала одна из женщин-участниц акции.
Он отметила также, что их акция является и символичным шагом, поскольку ручки служат Пашиняну только для подписей под документами о «сдаче территорий».
При этом акция возмутила граждан, которые с различными проблемами вышли с протестом к зданию правительства.