Սիրիացի պատգամավոր. Մենք ականատես եղանք Ադրբեջանի առաջնորդությանը ՉՇ-ում
Բաքվի ֆորումի մասնակիցները ականատես եղան Չմիավորման շարժման մեջ Ադրբեջանի առաջնորդությանը և երկրի ներդրմանը այս կազմակերպությունում։
Այս մասին Caliber.Az-ին Բաքվի ֆորումի շրջանակներում ասել է Սիրիայի խորհրդարանի պատգամավոր Մուհամմադ Բախիթը։
«Այսօրվա իրադարձությունը շատ նշանակալից է, քանի որ այն վերաբերում է աշխարհի հսկայական թվով երկրների։ Չմիավորման շարժումը իր ավանդն է ներդնում համաշխարհային խաղաղության ապահովման գործում: Այսօր մենք ևս մեկ անգամ վերաիմաստավորեցինք խաղաղության կարևորությունը և ևս մեկ քայլ կատարեցինք դրա պահպանման ուղղությամբ»,- հայտարարել է նա։
Մուհամմադ Բախիթը հավելել է, որ Ադրբեջանը կարևոր դեր է խաղում Չմիավորման շարժում կազմակերպությունում:

Сирийский депутат: Мы стали свидетелями лидерства Азербайджана в ДН
Сегодня участники Бакинского форума стали свидетелями лидерства Азербайджана в Движении неприсоединения и вклад страны в ДН.
Об этом Report в кулуарах Бакинского форума заявил член парламента Сирии Мухаммад Бахит.
«Сегодняшнее мероприятие очень значимо, так как это касается огромного количества стран мира. Движение неприсоединения вносит свой вклад в обеспечение мира во всем мире. Сегодня мы еще раз переосмыслили важность мира и сделали еще один шаг к его поддержанию», - заявил он.
Он также добавил, что Азербайджан играет важную роль в ДН.
«Мы сегодня увидели вклад Азербайджана в ДН и лидерство страны в организации. Азербайджан может сделать хорошее для стран всего мира. Я благодарю за организацию этой конференции и за лидерство Ильхама Алиева в ДН»,- сказал Бахит.
В Отдельной общевойсковой армии выполняется сезонное обслуживание всех видов вооружения и техники ФОТО / ВИДЕО