Փաշինյանի վրեժը. Երևանի նախկին քաղաքապետին կարող են մեղադրել 40 միլիոն դոլարի յուրացման մեջ
Պետական վերահսկողության ծառայությունը ստուգումներ է իրականացրել Երևանի քաղաքապետարանի գործունեության մեջ և նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանի պաշտոնավարման ժամանակահատվածում շուրջ 16 մլրդ դրամի (մոտ 40 մլն դոլար) չարաշահումներ, խախտումներ է հայտնաբերել։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին գրում է «Ժողովուրդ»-ը:
«ՊՎԾ-ն պատրաստվում է այդ գործով դիմել դատախազություն, որպեսզի քրեաիրավական գնահատական տրվի տեղի ունեցածին։ Այն, որ քաղաքապետարանում ինչպես Հայկ Մարությանի ժամանակ, այնպես էլ այսօր աջ ձեռքը չգիտի, թե ձախն ինչ է անում, անկազմակերպ վիճակ է, քաղաքացիները ամենախիստ դժգոհությունն ունեն քաղաքապետարանի աշխատակիցներից, քանզի իրենց նամակներին, սահմանված 10 օրվա փոխարեն, մի քանի ամիս հետո են պատասխանում՝ անհերքելի փաստեր են։ Անշուշտ, դեռ քննությունը պիտի պարզի, թե Հայկ Մարությանն ինչ կապ ունի զգալի թվով՝ շուրջ 16 մլրդ դրամի (40մլն դոլար) չարաշահումների հետ», - գրում է թերթը։

Месть Пашиняна: Бывшего мэра Еревана могут обвинить в растрате 40 миллионов долларов
Служба госконтроля Армении провела проверки в деятельности мэрии Еревана и выявила злоупотребления и нарушения на сумму около 16 миллиардов драмов (около 40 миллионов долларов) в период пребывания на посту бывшего мэра Айка Марутяна.
«В связи с этим ведомство намерено обратиться в прокуратуру для проведения уголовной экспертизы случившегося. То, что в мэрии, как во времена Марутяна, так и сегодня правая рука не знает, что делает левая, граждане сильно недовольны сотрудниками ведомства, потому что вместо положенных 10 дней на письма отвечают через несколько месяцев - неоспоримые факты. Конечно, следствию еще предстоит выяснить, какое отношение Айк Марутян имеет к злоупотреблению значительной суммой, около 16 млрд драмов.
Следует отметить, что сегодня мэрия находится практически в такой же ситуации, и интересно будет понаблюдать, что же Служба госконтроля расскажет о деятельности сегодняшнего мэра», - пишет газета.
Напомним, что в декабре прошлого года мэр Еревана Айк Марутян был отстранен от должности вследствие противостояния с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.