Տարեգրություն  04 Հունիսի 2022 - 16:15
Ադրբեջանի օկուպացիայից ազատագրված տարածքների վերականգնման և վերակառուցման համար նախատեսված միջոցներն ավելացվում են:
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հաստատել է «Ադրբեջանի Հանրապետության 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքում փոփոխությունները։
Փոփոխությունների համաձայն՝ այս տարի առաջարկվում է լրացուցիչ 470 մլն մանաթ հատկացնել ազատագրված տարածքների վերականգնմանն ու վերակառուցմանը։
Նշենք, որ ավելի վաղ «Ադրբեջանի Հանրապետության 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքը նախատեսում էր այդ նպատակների համար հատկացնել 2,2 մլրդ մանաթ։

На восстановление освобожденных от оккупации территорий дополнительно выделено 470 млн манатов
Увеличиваются средства на восстановление и реконструкцию освобожденных от оккупации территорий Азербайджана.
Как сообщает Trend, президент Азербайджана Ильхам Алиев утвердил изменения в закон «О государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2022 год».
Согласно изменениям, на реконструкцию и восстановление освобожденных территорий в этом году предлагается дополнительно выделить 470 миллионов манатов.
Отметим, что ранее закон «О государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2022 год» предусматривал выделить на эти цели 2,2 миллиарда манатов.