Սոցիում  06 Հունիսի 2022 - 11:40
Ռուսաստանի Դաշնության ՏԱՍՍ լրատվական գործակալության գլխավոր տնօրենի առաջին տեղակալ, վաստակավոր լրագրող և մշակույթի վաստակավոր գործիչ, Ռուսաստանի պետական մրցանակի դափնեկիր Միխայիլ Գուսմանը շնորհավորել է Ադրբեջանի Սփյուռքի հետ աշխատանքի պետական կոմիտեին՝ ստեղծման 20-ամյակի կապակցությամբ։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ Պետական կոմիտեի նախագահ Ֆուադ Մուրադովին ուղղված նամակում հայտնի լրագրողը նշել է, որ իր ստեղծման օրվանից կառույցն ակտիվորեն աշխատում է ադրբեջանական սփյուռքին աջակցելու ուղղությամբ՝ ընդլայնելով կապերը արտերկրի ադրբեջանցիների հետ և մեծ ներդրում է անում ազգամիջյան երկխոսության ամրապնդման գործում։
«Ռուսաստանում ապրող ավելի քան 2 միլիոն մեր հայրենակիցները բարձր են գնահատում կոմիտեի ուշադրությունն ու աջակցությունը։ Ես հաստատապես գիտեմ և համարձակվում եմ ձեզ վստահեցնել, որ Ռուսաստանի ողջ ադրբեջանական սփյուռքը անկեղծորեն հպարտանում է համաշխարհային ասպարեզում Ադրբեջանի փայլուն հաջողություններով, երկրի տնտեսական, սոցիալական և մշակութային կյանքում արձանագրված մեծ արդյունքներով։
Ժամանակակից Ադրբեջանի բոլոր հաջողությունները, ինչպես կարծում են համայն աշխարհի ադրբեջանցիները, կապված են երկրի կառուցման գործում Ադրբեջանի համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի ունեցած մեծ դերի, ինչպես նաև Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ մեր Հայրենիքի առաջընթաց զարգացման գործում ունեցած ակնառու վաստակի հետ»,- ասվում է նամակում։

Михаил Гусман высоко оценил деятельность азербайджанской диаспоры
Первый заместитель генерального директора информационного агентства ТАСС Российской Федерации, заслуженный журналист и заслуженный работник культуры, лауреат Государственной премии России Михаил Гусман поздравил Государственный комитет Азербайджана по работе с диаспорой с 20-летием со дня создания.
Как сообщает Report, в письме, адресованном председателю госкомитета Фуаду Мурадову, известный журналист отметил, что с момента своего создания структура проводит активную работу по поддержке азербайджанской диаспоры, расширяет связи с азербайджанцами за рубежом и вносит большой вклад в укрепление межнационального диалога.
«Более 2 млн наших соотечественников, проживающих в России, высоко ценят внимание и поддержку комитета. Твердо знаю и смею вас уверить, что вся азербайджанская диаспора России искренне и горячо гордится блистательными успехами Азербайджана на мировой арене, замечательными результатами, достигнутыми в вопросах экономического, социального и культурного строительства страны.
Все успехи современного Азербайджана, как считают в азербайджанских диаспорах всего мира, связаны с великой ролью в построении страны общенационального лидера Азербайджана Гейдара Алиева, а также выдающимися заслугами в поступательном развитии нашей Родины Президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Я убежден, что все азербайджанские соотечественники всегда будут преданы своей исторической Родине, преисполнены чувством благодарности к ней и глубокого патриотизма», - говорится в письме.
Задержаны руководители структуры азербайджанского министерства Создавшие коррупционное гнездо ОФИЦИАЛЬНО / ВИДЕО