Ադրբեջանում վարժական հավաքներ են անցկացվում զինապարտների համար
Պաշտպանության նախարարի կողմից հաստատված 2022 թվականի մարտական պատրաստության պլանի համաձայն՝ թիվ N զորամասում անցկացվում են զինապարտների վարժական հավաքներ։
Մի խումբ պահեստի զինապարտների մասնակցությամբ անցկացվող վարժական հավաքի հիմնական նպատակն է բարձրացնել նրանց մարտական պատրաստվածության մակարդակը, գիտելիքներն ու հմտությունները։
Հավաքի ընթացքում զինապարտներին հնարավորություն է ընձեռնվում ոչ միայն կատարելագործել ծառայության ընթացքում ձեռք բերված մարտական հմտությունները, փորձն ու ռազմական որակավորումը, այլև անմիջականորեն ծանոթանալ ադրբեջանական բանակի զինանոցում ներառված ժամանակակից զինատեսակներին և զինտեխնիկայի նմուշներին:

В Азербайджане проводятся учебные сборы военнообязанных
В соответствии с утвержденным министром обороны планом боевой подготовки на 2022 год, в Н-ской воинской части проводятся учебные сборы военнообязанных.
Основной целью сборов с участием группы военнообязанных запаса является повышение уровня их боевой подготовки, знаний и умений.
В ходе сборов военнообязанным представляется возможность не только усовершенствовать обретенные за время службы боевые навыки, опыт и военную квалификацию, но и непосредственно ознакомиться с новопринятыми на вооружение нашей армии образцами современного оружия и военной техники, а также ознакомиться с правилами обращения с ними.