Իրանի ռազմական պատվիրակությունն այցելել է Աղդամի շրջան
Իրանի Իսլամական Հանրապետության զինված ուժերի ներկայացուցիչներից բաղկացած մասնագետների պատվիրակությունը այցելել է Աղդամի շրջան։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից։
Ուղևորության ընթացքում, որին մասնակցում են Ադրբեջանում Իրանի դեսպանատան աշխատակիցները, հյուրերը ծանոթացել են օկուպացիայի ժամանակ հայկական զինված խմբավորումների կողմից իրականացված վանդալիզմի և ավերածությունների դրսևորումներին։
Նրանց մանրամասն տեղեկություններ են տրամադրվել՝ ավերված պատմական հուշարձանների ու բնակավայրերի, ինչպես նաև մեր պետության կողմից այդ տարածքներում իրականացվող վերականգնման աշխատանքների մասին։

Иранская военная делегация посетила Агдамский район
Делегация специалистов, состоящая из представителей Вооруженных сил Исламской Республики Иран, побывала в Агдамском районе.
В ходе поездки, в которой приняли участие и сотрудники посольства Ирана в Азербайджане, гости ознакомились с проявлениями вандализма и разрушениями, учиненными армянскими вооруженными формированиями во время оккупации.
Им была предоставлена подробная информация о разрушенных исторических памятниках и населенных пунктах, а также о работах по реконструкции, проводимых нашим государством на этих территориях.