Հրապարակ. Մոսկվայում Ալիևը պատրաստվում է կտրուկ դնել Զանգեզուրի միջանցքի հարցը
«Հրապարակ» թերթի տեղեկություններով՝ Մոսկվայում կայանալիք եռակողմ հանդիպման ժամանակ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը պատրաստվում է կտրուկ դնել Զանգեզուրի միջանցքի հարցը:
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, թերթը պնդում է, որ ըստ նախնական պայմանավորվածությունների` օգոստոսի 31-ին Մոսկվայում կայանալու է հերթական եռակողմ հանդիպումը՝ Ալիև-Փաշինյան-Պուտին ձևաչափով:
«Ռուսական շրջանակներից ստացված տեղեկատվության համաձայն, այս հանդիպմանը Իլհամ Ալիևը պատրաստվում է կտրուկ դնել Զանգեզուրի միջանցքի հարցը: Նա ակնկալում է, որ Նիկոլ Փաշինյանը հստակ կհայտարարի Ադրբեջանը Նախչըվանին կապող ճանապարհի բացման, դրա տեղակայման, գործարկման և հարակից այլ հարցերի լուծման ժամկետը: Ռուսները կարծում են, որ Ալիևը վճռական է տրամադրված և մտադիր չէ հավատալ Փաշինյանի խոստումներին և թույլ տալ, որ նա ժամանակ ձգի», - գրում է թերթը։

«Грапарак»: В Москве Алиев поставит ребром вопрос Зангезурского коридора
По сообщению армянской газеты «Грапарак», в ходе возможной трехсторонней встречи в Москве президент Азербайджана Ильхам Алиев собирается поставить ребром вопрос Зангезурского коридора.
Как передает Caliber.Az, по утверждению газеты, достигнуты предварительные договоренности о том, что 31 августа в Москве состоится еще одна трехсторонняя встреча в формате Алиев-Пашинян-Путин.
«По полученной из российских кругов информации, Ильхам Алиев на этой встрече намерен поставить ребром вопрос Зангезурского коридора. Он ожидает, что Никол Пашинян четко объявит о сроках открытия дороги, соединяющей западные регионы Азербайджана и с Нахчываном, ее местонахождении, эксплуатации и решении других сопутствующих вопросов. В России полагают, что Алиев настроен решительно и не намерен верить обещаниям Пашиняна, позволив ему тянуть время», - пишет газета.