Մեծ վերադարձ. ևս 25 ընտանիք մեկնում է Ֆիզուլի
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարականի համաձայն՝ շարունակվում է նախկին ներքին տեղահանվածների վերադարձը վերակառուցված Ֆիզուլի քաղաք։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այսօր հերթական միգրացիոն քարավանը ճանապարհ է ընկել Բաքվի Գարադաղի շրջանի «Gobu Park 3» բնակելի համալիրից:
Այս փուլում Ֆիզուլի է ուղևորվել 106 հոգուց բաղկացած 25 ընտանիք։
Գերագույն գլխավոր հրամանատարի գլխավորությամբ Հայրենական պատերազմում ադրբեջանական բանակի տարած փայլուն հաղթանակի արդյունքում նախկին ներքին տեղահանվածները հնարավորություն ստացան 30 տարի անց կամավոր, ապահով և արժանապատվորեն վերադառնալ հայրենիք։

Великое возвращение: В Физули едут еще 25 семей В городе постоянно проживают уже более 300 семей
В соответствии с поручением президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева продолжается возвращение бывших вынужденных переселенцев в заново отстраиваемый город Физули.
Как сообщает Report, сегодня очередной миграционный караван выехал из жилого комплекса «Гобу Парк 3» в Гарадагском районе Баку.
На данном этапе в Физули отправились 25 семей в составе 106 человек.
Жители города Физули, который становится еще красивее, выразили признательность президенту Ильхаму Алиеву и первому вице-президенту Мехрибан Алиевой за всестороннюю государственную заботу, а также поблагодарили отважную азербайджанскую армию за освобождение наших земель от оккупации, пожелали упокоения душ шехидов, погибших во имя этой высокой цели.