Շարիֆը զանգահարել է Ալիևին
Ապրիլի 9-ին Պակիստանի Իսլամական Հանրապետության վարչապետ Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆը զանգահարել է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևին և շնորհավորել Ռամազանի տոնի կապակցությամբ։
Այս մասին հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով ադրբեջանական պետության ղեկավարի կայքին։
Ադրբեջանի նախագահը երախտագիտություն է հայտնել ուշադրության և շնորհավորանքի համար՝ իր հերթին շնորհավորելով Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆին տոնի առթիվ և իր բարեմաղթանքները փոխանցելով Պակիստանի ժողովրդին։
Նախագահ Իլհամ Ալիևը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է Մուհամմադ Շահբազ Շարիֆին Պակիստանի Իսլամական Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել նրան իր գործունեության մեջ։
Պակիստանի վարչապետը ևս մեկ անգամ շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին՝ նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել նախագահական գործունեության մեջ։
Վստահություն հայտնելով, որ մեր երկրների միջև բարեկամական և եղբայրական հարաբերություններն հետագայում էլ կշարունակեն հաջողությամբ զարգանալ՝ Ադրբեջանի նախագահը և Պակիստանի վարչապետը մտքեր են փոխանակել համագործակցության հեռանկարների շուրջ։

Шариф позвонил Алиеву
9 апреля премьер-министр Исламской Республики Пакистан Мухаммед Шахбаз Шариф позвонил Президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву и поздравил его по случаю праздника Рамазан.
Об этом сообщает Caliber.Az со ссылкой на сайт главы азербайджанского государства.
Президент Азербайджана выразил признательность за проявленное внимание и поздравление, в свою очередь поздравив Мухаммада Шахбаза Шарифа с праздником, передал пакистанскому народу наилучшие пожелания.
Президент Ильхам Алиев еще раз поздравил Мухаммада Шахбаза Шарифа с переизбранием на пост Премьер-министра Исламской Республики Пакистан, пожелал ему успехов в деятельности.
Премьер-министр Пакистана также еще раз передал Ильхаму Алиеву поздравления по случаю его победы на президентских выборах, пожелал ему успехов в президентской деятельности.
Выразив уверенность в том, что дружественные и братские отношения между нашими странами будут успешно развиваться и впредь, Президент Азербайджана и Премьер-министр Пакистана провели обмен мнениями о перспективах сотрудничества.