Սոցիում  19 Ապրիլի 2024 - 13:40
Ադրբեջանի նախագահին առընթեր քաղաքացիներին ծառայությունների մատուցման և սոցիալական նորարարությունների պետական գործակալությունը (ASAN xidmət) և ՄԱԿ-ը (ՄԱԿ) համատեղ նախագիծ կսկսեն։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով ASAN xidmət-ին, այս մասին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել՝ Պետական գործակալության ղեկավար Ուլվի Մեհդիևի և ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարի տնտեսական և սոցիալական հարցերով տեղակալ Լի Ցյանխուայի հանդիպմանը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը պայմանավորվել են՝ Պետական գործակալության և ՄԱԿ-ի միջև համագործակցության նոր նախագծի իրականացման շուրջ՝ նպատակ ունենալով ներդնել ASAN xidmət մոդելը տարբեր երկրներում։
Հիշեցնենք, որ Պետական գործակալության նախագահ Ուլվի Մեհդիևի գլխավորած պատվիրակությունը՝ ԱՄՆ կատարած այցի շրջանակներում Նյու Յորքում մասնակցել է՝ ՄԱԿ-ի Պետական կառավարման փորձագետների կոմիտեի (CEPA) 23-րդ նստաշրջանին։

СОЦИУМ  19 Апреля 2024 - 11:10
Государственное агентство по оказанию услуг гражданам и социальным инновациям при президенте Азербайджана (ASAN xidmət) и Организация Объединенных Наций (ООН) запустят совместный проект.
Как сообщает Report со ссылкой ASAN xidmət, договоренность об этом достигнута на встрече главы Госагентства Ульви Мехтиева с заместителем генерального секретаря ООН по экономическим и социальным вопросам Ли Цзюньхуа.
В ходе встречи стороны согласовали реализацию нового проекта сотрудничества между Государственным агентством и ООН с целью внедрения модели ASAN xidmət в различных странах.
Напомним, что делегация во главе с председателем Госагентства Ульви Мехтиевым в рамках визита в США приняла участие в 23-й сессии Комитета экспертов ООН по государственному управлению (CEPA) в Нью-Йорке.
В рамках поездки У.Мехтиев встретился также с директором регионального бюро Программы развития ООН Иваной Живкович. Стороны обсудили проекты, реализованные между Государственным агентством и Программой развития ООН, и выразили готовность к дальнейшему сотрудничеству.