Ղարաբաղ  24 Ապրիլի 2024 - 16:25
«COP29 և կանաչ տեսլական Ադրբեջանի համար» միջազգային ֆորումի շրջանակներում Լաչինում՝ 30 օտարերկրյա երկրների փորձագետների մասնակցությամբ համաժողով է անցկացվում։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, միջոցառման մասնակիցները առաջին պանելային նիստի շրջանակներում կքննարկեն՝ Ադրբեջանի Ղարաբաղի տարածաշրջանի կայուն զարգացումը։
Նրանց ցուցադրվել է Լաչին քաղաքի վերականգնման աշխատանքների մասին տեսանյութ։
Միջոցառմանը մասնակցում են՝ Լաչինի շրջանում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Մասիմ Մամեդովը, Շուշայի շրջանում ԱՀ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Այդըն Քերիմովը, Ջաբրայիլում, Գուբադլիում և Զանգիլանում նախագահի հատուկ ներկայացուցիչՎահիդ Հաջիևը:
Համաժողովի մասնակիցները կքննարկեն նաև՝ COP29 կոնֆերանսի նախապատրաստական աշխատանքները, որը կանցկացվի այս տարվա նոյեմբերին Բաքվում, և Ադրբեջանի գործունեությունը կանաչ էներգիայի ոլորտում։

КАРАБАХ  24 Апреля 2024 - 13:03
В Лачине в рамках международного форума «COP29 и Зеленое видение для Азербайджана» проходит конференция с участием иностранных экспертов из 30 стран.
Как сообщает Report, участники мероприятия в рамках первой панели обсудят устойчивое развитие Карабахского региона Азербайджана.
Им было продемонстрировано видео о восстановительных работах в городе Лачин.
В мероприятии принимают участие специальный представитель президента Азербайджана в Лачинском районе Масим Мамедов, специальный представитель президента Азербайджанской Республики в Шушинском районе Айдын Керимов, специальный представитель президента в Джебраильском, Губадлинском и Зангиланском районах Вахид Гаджиев.
Участники конференции также обсудят вопросы подготовки к конференции СОР29, которая пройдет в ноябре этого года в Баку, и деятельность Азербайджана в области зеленой энергетики.