Քաղաքականություն  25 Ապրիլի 2024 - 17:17
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին Х սոցիալական ցանցում գրել է՝ Բելգիայում և Լյուքսեմբուրգում Ադրբեջանի դեսպան, Եվրամիությունում (ԵՄ) առաքելության ղեկավար Վագիֆ Սադիգովը։
Դիվանագետը նշել է, որ հանդիպում է ունեցել՝ Եվրոպական խորհրդի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով ավագ խորհրդական Մագդալենա Գրոնոյի հետ։
«Շնորհակալ եմ Եվրոպական խորհրդի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով ավագ խորհրդական Մագդալենա Գրոնոյին՝ ԵՄ-Ադրբեջան օրակարգի բազմաթիվ հարցերի շուրջ ծավալուն քննարկումների համար: «Այս հանդիպման շրջանակում ես պատիվ եմ ունեցել ԵՄ նախագահ Շառլ Միշելին փոխանցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հրավերի նամակը՝ մասնակցելու COP29-ին, որը կանցկացվի նոյեմբերին Բաքվում»,- գրել է դեսպանը։

ПОЛИТИКА  25 Апреля 2024 - 16:09
Как сообщает Caliber.Az, об этом посол Азербайджана в Бельгии и Люксембурге, глава представительства при Европейском союзе (ЕС) Вагиф Садыгов написал в соцсети Х.
Дипломат отметил, что провел встречу со старшим советником по внешней политике президента Европейского cовета Магдаленой Гроно.
«Благодарю Магдалену Гроно, старшего советника по внешней политике президента Европейского Совета, за обширное обсуждение многих вопросов повестки дня ЕС-Азербайджан. В рамках этой встречи я имел честь передать главе ЕС Шарлю Мишелю письмо-приглашение от президента Азербайджана Ильхама Алиева принять участие на COP29, который пройдет в ноябре в Баку», – написал посол.