Սոցիում  29 Ապրիլի 2024 - 09:16
Ըստ Report-ի՝ այս մասին ասվում է՝ ՆԳՆ-ի, գլխավոր դատախազության և Ադրբեջանի ականազերծման գործակալության (ANAMA) համատեղ տեղեկատվության մեջ։
Զեկույցում ընդգծվում է, որ 2024 թվականի ապրիլի 27-ին՝ Աղդամի շրջանի օկուպացիայից ազատագրված Մարզիլի գյուղում ականի պայթյունի դեպք է տեղի ունեցել։ Գրեյդերի վարորդ Հուսեյնով Վիդադի Վուգար օղլուն (ծնված 1994 թ.), կորցել է ճանապարհը և չականազերծված տարածքում պայթել հակատանկային ականի վրա։
Վ.Հուսեյնովը վիրավորվել է աջ ձեռքից, նրան տարհանել են շրջանային հիվանդանոց, պայթյունի հետևանքով վնասվել է նաև տեխնիկան։

СОЦИУМ  28 Апреля 2024 - 01:49
В Агдамском районе грейдер подорвался на противотанковой мине, водитель спецтехники получил ранения.
Как передает Report, об этом говорится в совместной информации Министерства внутренних дел, Генеральной прокуратуры и Агентства Азербайджана по разминированию (ANAMA).
В сообщении подчеркивается, что 27 апреля 2024 года на территории освобожденного от оккупации села Марзили Агдамского района произошел минный инцидент. Водитель грейдера Гусейнов Видади Вюгар оглу (1994 г.р.) сбился с пути и подорвался на противотанковой мине на неразминированном участке.
В.Гусейнов получил ранения правой руки, он эвакуирован в районную больницу, в результате взрыва также повреждена техника.