Ֆերգուս Օլդ. «Ադրբեջանն իր ավանդն է ներդրում աշխարհի ամենամեծ խնդրի՝ կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարում»
Քաղաքականություն  28 Մայիսի 2024 - 12:26
Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Ֆերգուս Օլդը շնորհավորել է Ադրբեջանին Մայիսի 28-ի՝ Անկախության օրվա առթիվ։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ դիվանագետը համապատասխան հրապարակումը տեղադրել է X սոցիալական ցանցում։
«Այսօր մենք ադրբեջանական ժողովրդի հետ միասին նշում ենք Ադրբեջանի Անկախության օրը։ Մեկ անգամ  բարձրացված  դրոշը երբեք չի ընկնի»,- հայտարարել է դիվանագետը:
Ֆ.Օլդը նշել է, որ Մեծ Բրիտանիայի դեսպանատունը ուրախ է այս օրը նշել ադրբեջանական ժողովրդի հետ. «...Ադրբեջանը, որպես ինքնիշխան պետություն, իր ավանդն է ներդրում  տարածաշրջանային անվտանգության և աշխարհի ամենամեծ խնդրի՝ կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարում»,-հայտարարել է դեսպանը։

Фергюс Олд: Азербайджан вносит свой вклад в борьбу с самой большой мировой проблемой - изменением климата
ПОЛИТИКА  28 Мая 2024 - 10:18
Посол Великобритании Фергюс Олд поздравил Азербайджан с 28 мая - Днем независимости.
Как сообщает Caliber.Az, соответствующую публикацию дипломат разместил в соцсети X.
«Сегодня вместе с азербайджанским народом мы отмечаем День независимости Азербайджана! Однажды поднятое знамя никогда не падет!», - заявил дипломат.
Ф. Олд отметил, что посольство Великобритании радо отметить этот день вместе с азербайджанским народом: «За последние 33 года Азербайджан пережил немало испытаний. В прошлом году Азербайджан был избран председателем COP29. Азербайджан, как суверенное государство, вносит свой вклад в региональную безопасность и борьбу с самой большой мировой проблемой - изменением климата», - заявил посол.