Քաղաքականություն  03 Հունիսի 2024 - 10:07
Ադրբեջանում Իրանի դեսպանատունը երախտագիտություն է հայտնել երկրին հունիսի 28-ին Իրանում նախագահական ընտրություններում քվեարկության հետ կապված ստեղծված պայմանների համար։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով Իրանի դեսպանատանը, դիվանագիտական առաքելությունը բարձր է գնահատում Ադրբեջանում բնակվող իրանցիների մասնակցությունը 14-րդ նախագահական ընտրությունների առաջին փուլին և խորին շնորհակալություն է հայտնում երկրի կառավարությանը համագործակցության և քվեարկության անցկացման համար բարենպաստ պայմանների և հարթակի ստեղծման համար:
Իրանի դեսպանությունը հայտարարել է, որ Ադրբեջանի կառավարության համաձայնությամբ 14-րդ նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլի շրջանակներում քվեարկությունը տեղի կունենա 2024 թվականի հուլիսի 5-ին՝ ժամը 8:00-18:00-ն, դեսպանատան հյուպատոսական բաժանմունքի շենքում, որը տեղակայված է Շարիֆզադեի փողոց, 269 հասցեում:

ПОЛИТИКА  02 Июля 2024 - 18:58
Посольство Ирана в Азербайджане выразило стране благодарность за условия, созданные в связи с голосованием на президентских выборах в Иране 28 июня.
Как сообщает Trend со ссылкой на посольство Ирана, диппредставительство высоко оценивает участие проживающих в Азербайджане иранцев в первом туре 14-х президентских выборов и выражает глубокую благодарность правительству страны за сотрудничество и помощь в создании благоприятных условий и платформы для проведения голосования.
Посольство Ирана заявило, что с согласия правительства Азербайджана голосование в рамках второго тура 14-х президентских выборов пройдет 5 июля 2024 года с 8:00 до 18:00 в здании консульского отдела посольства, расположенного по адресу: ул. Шарифзаде, 269.