Տարեգրություն  04 Հունիսի 2024 - 11:04
Աստանայում կայացած հանդիպման ժամանակ նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել Ղազախստանի ղեկավար Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև գործընթացին աջակցելու համար։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, պետության ղեկավարը նշել է, որ Ադրբեջանն ու Ղազախստանը դրական դինամիկա ունեն բոլոր ոլորտներում, որոնք քննարկվել և համաձայնեցվել են։
«Մենք ակտիվորեն զբաղվում ենք տրանսպորտային ենթակառուցվածքների հետ կապված հարցերով։ Մենք հիմնականում աշխատում ենք որպես մեկ թիմ Անդրկասպյան տրանսպորտային երթուղու վրա: Իհարկե, այս թեման մանրամասն կքննարկվի այսօրվա և վաղվա միջոցառումների ժամանակ։ Նաև այս թեման հիմնականը կլինի Թյուրքական պետությունների կազմակերպության ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովում, որը տեղի կունենա ընդամենը մի քանի օրից, և մենք ուրախ կլինենք ձեզ կրկին տեսնել Ղարաբաղում»,- ասել է նախագահ Իլհամ Ալիևը։

ХРОНИКА  03 Июля 2024 - 20:36
В ходе встречи в Астане президент Ильхам Алиев поблагодарил лидера Казахстана Касым-Жомарта Токаева за поддержку процесса между Азербайджаном и Арменией.
Как сообщает Caliber.Az, глава государства отметил, что Азербайджан и Казахстан по всем направлениям, которые обсуждали и согласовывали, имеют позитивную динамику.
«У нас активно идут вопросы, связанные с транспортной инфраструктурой. Мы, по существу, работаем в режиме одной команды по Транскаспийскому транспортному маршруту. Конечно, в рамках сегодняшнего и завтрашнего мероприятия эта тема будет подробно обсуждаться. Также эта тема будет главной на неформальном Саммите Организации тюркских государства, который состоится буквально через несколько дней, и будем рады снова Вас видеть в Карабахе», - сказал президент Ильхам Алиев.