Խաղն ավարտված է YouTube Caliber.Az ալիքի տեսանյութ
Անցնող շաբաթը մեզ համար հիշվեց, ի թիվս այլ բաների, պատմությամբ, թե ինչպես բնապահպանական շարժման ակտիվիստները, ակցիա անցկացնելով Լաչին-Խանքենդի ճանապարհին, կասկածելով, որ ինչ-որ բան սխալ է, և միևնույն ժամանակ զգոնություն ցուցաբերելով, տապալեցին կուլիսային քաղտեխնոլոգների՝ հումանիտար պահակախմբի ուղեկցությամբ անցնող հայազգի քաղաքացիների մասնակցությամբ սենտիմենտալ տեսարան ներշնչելու գաղափարը, որոնք, ինչպես նախկինում մեկ անգամ չէ, որ նախատեսված էին մատաղ ցլերի դերի համար։
Այս մասին ասվում է Youtube-ի Caliber ալիքի նոր տեսանյութում։
Նախկինում ոչ հայ գաղափարախոսները, ոչ էլ նրանց խամաճիկները չէին խորշում՝ սեփական հայերին զոհաբերել հանուն ապագայում այդքան անհրաժեշտ գաղափարական հիստերիայի։ Այդպես եղավ նաև 1988 թվականին Սումգայիթում և 1990 թվականին Բաքվում, որտեղ «Կռունկ» կազմակերպության ղեկավարները հատուկ ծառայությունների հետ միասին տեղացի հայերին օգտագործում էին որպես ծախսվող նյութ։

РЕПОРТАЖИ  08 Апреля 2023 - 18:20
Уходящая неделя запомнилась нам, помимо всего прочего, также историей о том, как активисты экологического движения, проводящие акцию на дороге Лачин-Ханкенди, заподозрив неладное и одновременно проявив бдительность, сорвали задумку кулисных политтехнологов по инспирированию душещипательной сцены с участием проезжающих в гуманитарных конвоях гражданских лиц армянского происхождения, которым как не раз бывало в прошлом, была уготована роль жертвенных быков.
Принести в жертву своих же армян ради столь необходимой в будущем идеологической истерии не гнушались в прошлом ни сами армянские идеологи, ни их кукловоды. Так и в Сумгайыте в 1988 году и в Баку в 1990, где лидеры организации «Крунк» вместе со спецслужбами использовали местных армян как расходный материал.