31 Օգոստոսի 2023 10:33
Օգոստոսի 29-ին Բաքվից Խանքենդիի ուղղությամբ երկու մեծաբեռնունակ մեքենա է մեկնել։ Դրանցում պարունակվում է 40 տոննա խմորեղեն, որն ուղարկվել է Ադրբեջանի Կարմիր մահիկի ընկերության կողմից երկրի Ղարաբաղի տնտեսական շրջանում ՌԽԶ-ի ժամանակավոր տեղակայման գոտում գտնվող հայազգի բնակիչներին: Տրանսպորտային միջոցները բեռնված են նաև կազմակերպության աշխատակիցների գործունեության համար նախատեսված տարբեր պարագաներով, տեխնիկական միջոցներով, այդ թվում՝ վրաններով։
Ադրբեջանի Կարմիր մահիկի ընկերության նախագահ Նովրուզ Ասլանը հույս է հայտնել, որ այս քայլը դրական կընդունվի Խանքենդիում բնակվող հայերի և միջազգային հանրության կողմից։

Хлеб от Красного Полумесяца и момент истины Видео YouTube-канала Caliber.Az
29 августа из Баку в направлении Ханкенди выехали два большегрузных автомобиля. В них 40 тонн мучных изделий, отправленных Азербайджанским обществом Красного полумесяца жителям армянского происхождения в зоне временного размещения РМК в Карабахском экономическом районе страны. В автомобили загружены также предусмотренные для деятельности сотрудников его организации различные принадлежности, технические средства, в том числе и палатки.
Азербайджанское общество Красного полумесяца устами своего председателя Новруза Аслана надеется, что этот шаг будет положительно воспринят проживающими в Ханкенди армянами и международным сообществом.