Նոր կադրեր են տարածվել՝ հայերի կողմից ՌԽԶ-ի ուղեկցությամբ Ղարաբաղ ապօրինի բեռների տեղափոխման վերաբերյալ ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Համացանցում նոր կադրեր են շրջանառվում, որտեղ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի 2 ՈւԱԶ «Պատրիոտ» մակնիշի մեքենան ուղեկցում է՝ հայ անջատողականների 3 «ՈւԱԶ» մակնիշի ավտոմեքենաները։
Caliber.Az-ը հայտնում է, որ մեքենաները շարժվում են Խանքենդի-Խալֆալը-Թուրշսու ճանապարհով։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել են Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունում, Հայաստանի կողմից զենքի, զինամթերքի, ականների, հանդերձանքի և այլ զինտեխնիկայի մատակարարումը՝ Ադրբեջանի Ղարաբաղի տնտեսական շրջանում տեղակայված ապօրինի հայկական զինված խմբավորումներին, ինչպես նաև անձնակազմի տեղափոխումը մարտական դիրքեր և ռոտացիան՝ Ադրբեջանի ինքնիշխանության, եռակողմ հայտարարության դրույթների կոպիտ խախտում է և Ադրբեջանի դեմ ռազմական ագրեսիայի քաղաքականության շարունակություն։
Տեղի ունեցած իրադարձությունները ևս մեկ անգամ հաստատում են՝ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի ճանապարհի նկատմամբ վերահսկողության ռեժիմ սահմանելու անհրաժեշտությունն ու անխուսափելիությունը։