Ադրբեջանի ԱԳՆ ղեկավարը Վարշավայում մասնակցում է համաժողովին
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը մասնակցում է՝ «Նոր իրողություններ տարածաշրջանում. անվտանգության ճարտարապետության հեռանկարները և կայուն խաղաղությունը Հարավային Կովկասում» համաժողովին, որը տեղի է ունենում այսօր Լեհաստանի մայրաքաղաք Վարշավայում։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, համաժողովը կազմակերպել է Ադրբեջանի միջազգային հարաբերությունների վերլուծության կենտրոնը (ՄՀՎԿ):
Միջոցառման մասնակիցները կքննարկեն՝ Հարավային Կովկասում առկա աշխարհաքաղաքական գործընթացները և այս տարածաշրջանում կայուն խաղաղության և զարգացման ապահովման հեռանկարները։

Глава МИД Азербайджана принимает участие в конференции в Варшаве
Глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов принимает участие в конференции «Новые реалии в регионе: перспективы архитектуры безопасности и устойчивого мира на Южном Кавказе», проходящей сегодня в столице Польши Варшаве.
Как передает Report, конференция организована Центром анализа международных отношений Азербайджана (ЦАМО).
Участники мероприятия обсудят текущие геополитические процессы на Южном Кавказе и перспективы обеспечения устойчивого мира и развития в этом регионе.
Напомним, что 1 декабря министр иностранных дел Азербайджана примет участие в заседании СМИД ОБСЕ в Польше.