Ադրբեջանի և Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարների բանակցությունները կմեկնարկեն հունիսի 12-ին
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարներ Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի միջև բանակցությունների հերթական փուլը կմեկնարկի հունիսի 12-ին։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով հայկական ԶԼՄ-ներին, այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անի Բադալյանը։
Առաջիկա հանդիպման այլ մանրամասներ նա չի հայտնել՝ նշելով, որ դա կարվի ավելի ուշ։
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի նախորդ բանակցությունները Վաշինգտոնում տևել են 4 օր (մայիսի 1-4): Նախարարները երկու անգամ հանդիպել են ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինկենի հետ։ Բանակցություններից հետո ԱՄՆ պետքարտուղարն ասել է, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանը զգալի առաջընթաց են գրանցել խաղաղության համաձայնագրի ստորագրման ուղղությամբ:

Переговоры глав МИД Азербайджана и Армении стартуют 12 июня
Очередной раунд переговоров глав МИД Армении Арарата Мирзояна и Азербайджана Джейхуна Байрамова стартуют 12 июня.
Как передает Caliber.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом сообщила журналистам пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян.
Она не представила других подробностей предстоящей встречи, отметив, что это будет сделано позже.
Напомним, предыдущие переговоры глав МИД Армении и Азербайджана Арарата Мирзояна и Джейхуна Байрамова в Вашингтоне длились 4 дня (1-4 мая). Министры дважды встретились с госсекретарем США Энтони Блинкеном. После переговоров госсекретарь США заявил, что Армения и Азербайджан достигли значительного прогресса на пути к подписанию мирного соглашения.