08 Հունիսի 2023 16:22
Քենիայի Հանրապետությունում Ադրբեջանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սուլթան Հաջիևն իր հավատարմագրերն է հանձնել այդ երկրի նախագահ Ուիլյամ Ռուտոյին։
Այս մասին Report-ին հայտնել են դեսպանատնից:
Նախագահ Ուիլյամ Ռուտոն հաջողություն է մաղթել դիվանագետին իր աշխատանքում և խնդրել իր ողջույնները փոխանցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Դեսպան Սուլթան Հաջիևն իր հերթին Քենիայի նախագահին և ժողովրդին է փոխանցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ողջույններն ու բարեմաղթանքները և ասել, որ բոլոր ջանքերը կգործադրի երկրների միջև երկկողմ համագործակցությունը զարգացնելու համար։ Նշելով, որ Նայրոբիում Ադրբեջանի դեսպանատան բացումը կարևոր իրադարձություն է, դեսպանը հավելել է, որ 2024 թվականին լրանում է երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 20-ամյակը։
Հանդիպման ավարտին Հաջիևը շնորհակալություն է հայտնել Քենիայի նախագահին ջերմ ընդունելության համար և ասել, որ նրա ողջույնները կփոխանցի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։

Посол Азербайджана вручил верительные грамоты президенту Кении ФОТО
Чрезвычайный и полномочный посол Азербайджанской Республики в Республике Кения Султан Гаджиев вручил верительные грамоты президенту этой страны Уильяму Руто.
Об этом Report сообщили в посольстве.
Президент Уильям Руто пожелал дипломату успехов в деятельности и попросил передать его приветствия президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
В свою очередь, посол Султан Гаджиев передал президенту и народу Кении приветствия и добрые пожелания президента Азербайджана Ильхама Алиева и сказал, что приложит все усилия для развития двустороннего сотрудничества между странами. Отметив, что открытие посольства Азербайджана в Найроби является важным событием, посол добавил, что в 2024 году исполняется 20 лет со дня установления дипломатических отношений между двумя странами.
В завершение встречи С.Гаджиев поблагодарил президента Кении за теплый прием и сказал, что передаст его приветствия президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.