Եվլախում ղարաբաղցի հայերի հետ հանդիպումը սկսվել է՝ Ադրբեջանի դրոշի և զինանշանի ներքո ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Սեպտեմբերի 21-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հրավերով Եվլախ քաղաքում հանդիպում է ընթանում Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանում բնակվող ծագումով հայ բնակիչների ներկայացուցիչների հետ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, հանդիպմանը Ադրբեջանի կենտրոնական կառավարությունը ներկայացնում է Ռամին Մամեդովը, ով նշանակվել է Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանում բնակվող հայ բնակիչների հետ շփումների պատասխանատու, Ղարաբաղի տնտեսական շրջանի մեջ մտնող ազատագրված տարածքներում (բացառությամբ Շուշայի շրջանի) Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցչի տեղակալ Բաշիր Հաջիևը և հատուկ առաքելության աշխատակից Իլքին Սուլթանովը։
Ղարաբաղի հայ բնակիչները ներկայացնում են Սերգեյ Մարտիրոսյանը և Դավիթ Մելքումյանը։ Հանդիպմանը որպես մասնակից միացել է ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի ներկայացուցիչը։

Состоялась встреча с армянами Карабаха в Евлахе: под флагом и гербом Азербайджана! ФОТО
21 сентября по приглашению Администрации президента Азербайджанской Республики в городе Евлах состоялась встреча с представителями жителей армянского происхождения, проживающих в Карабахском регионе Азербайджана.
Как сообщает Caliber.Az, центральную власть Азербайджана на встрече представляли Рамин Мамедов, назначенный ответственным за контакты с армянскими жителями, проживающими в Карабахском регионе Азербайджана, заместитель специального представителя президента Азербайджана на освобожденных от оккупации территориях, входящих в Карабахский экономический район (за исключением Шушинского района) Башир Гаджиев и сотрудник специального представительства Илькин Султанов.
Армянских жителей Карабаха представляли Сергей Мартиросян и Давид Мелкумян. Представитель российского миротворческого контингента присоединился к встрече в качестве участника.