Սալոմե Զուրաբիշվիլին շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին հաղթանակի կապակցությամբ
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ։
Նամակում ասվում է. «Վրաց ժողովրդի և անձամբ իմ անունից անկեղծորեն շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։ Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ և հաղթանակներ ձեր անխոնջ գործունեության մեջ՝ ի շահ Ադրբեջանի և ադրբեջանական ժողովրդի։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք նոր մակարդակի կհասցնենք բարիդրացիական և բարեկամական հարաբերությունները, մեր եղբայրական երկրների միջև ռազմավարական գործընկերությունը։ Սա, անկասկած, ավելի կուժեղացնի Վրաստանի և Ադրբեջանի դերը տարածաշրջանում կայունության և զարգացման ամրապնդման գործում»:

Саломе Зурабишвили поздравила Ильхама Алиева с победой
Президент Грузии Саломе Зурабишвили направила президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву письмо по случаю его победы на президентских выборах.
В письме говорится: «От имени грузинского народа и от себя лично искренне поздравляю Вас с переизбранием на пост президента Азербайджанской Республики. Желаю Вам успехов и побед в неустанной деятельности на благо Азербайджана и азербайджанского народа.
Я твердо верю, что совместными усилиями мы поднимем добрососедские и дружеские отношения, стратегическое партнерство между нашими братскими странами на новые вершины. Это, несомненно, еще больше усилит роль Грузии и Азербайджана в укреплении стабильности и развития в регионе».