Մոնղոլիայի նախագահը շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին
Մոնղոլիայի նախագահ Ուխնաագիյն Խուրելսուխը շնորհավորական նամակ է հղել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին։
«Ձեզ եմ հղում իմ ամենաանկեղծ շնորհավորանքները՝ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։
Շատ ուրախ եմ, որ մեր համատեղ ջանքերի շնորհիվ փոխշահավետ երկկողմ համագործակցությունը զարգանում է բազմաթիվ ոլորտներում։
Մեր բարձր մակարդակի փոխայցելությունները կարևոր դեր են խաղում երկկողմ հարաբերությունների և համագործակցության խորացման գործում։ Ուստի, կարծում եմ, որ Դուք կընդունեք Ձերդ Գերազանցությանը ուղարկած հրավերը և կայցելեք Մոնղոլիա՝ Ձեզ հարմար ժամանակ»։

Президент Монголии поздравил Ильхама Алиева
Президент Монголии Ухнаагийн Хурэлсух направил поздравительное письмо президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву.
«Передаю Вам самые искренние поздравления по случаю Вашего переизбрания президентом Азербайджанской Республики.
Очень рад, что благодаря нашим совместным усилиям взаимовыгодное двустороннее сотрудничество развивается во многих сферах.
Наши взаимные визиты на высоком уровне играют важную роль в углублении двусторонних отношений и сотрудничества. Поэтому верю, что Вы примете направленное мною Вашему превосходительству приглашение и совершите визит в Монголию в удобное Вам время.
Ваше превосходительство господин президент, желаю Вам и Вашей семье здоровья, счастья, а дружественному народу Азербайджана – благополучия».