Երևանն ու Թբիլիսին քննարկել են պաշտպանության հարցեր
Հայ-վրացական պաշտպանական համագործակցության հարցերը հեռախոսով քննարկել են՝ Հայաստանի և Վրաստանի պաշտպանության նախարարներ Սուրեն Պապիկյանը և Իրակլի Չիկովանին, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Ինչպես հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև առաջիկա գործողություններին, մտքեր են փոխանակել անվտանգության հարցերի շուրջ։
Պաշտպանության նախարարները վերահաստատել են հարաբերությունները զարգացնելու իրենց հանձնառությունը։
Հիշեցնենք, որ 2023 թվականի նոյեմբերին պաշտոնական այցով Հայաստանում էր՝ Վրաստանի այն ժամանակվա պաշտպանության նախարար Ջուանշեր Բուրչուլաձեի գլխավորած պատվիրակությունը։ Երևանում կողմերը ստորագրել են պաշտպանության ոլորտում համագործակցության պլանը։ 2022 թվականին Վրաստան էր այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը։

Ереван и Тбилиси обсудили оборону
Вопросы армяно-грузинского оборонного сотрудничества обсудили министры обороны Армении и Грузии Сурен Папикян и Ираклий Чиковани по телефону, сообщил Sputnik Армения.
Согласно информации пресс-службы оборонного ведомства Армении, собеседники затронули также предстоящие действия, обменялись мнениями по вопросам безопасности.
Министры обороны подтвердили свою приверженность развитию отношений.
Напомним, в ноябре 2023 года в Армении с официальным визитом находилась делегация во главе с тогдашним министром обороны Грузии Джуаншером Бурчуладзе. В Ереване стороны подписали план сотрудничества в оборонной сфере. В 2022 году с визитом в Грузии находился министр обороны Армении Сурен Папикян.