Խոջավենդիում միկրոավտոբուսը շրջվել է, 9 մարդ վիրավորվել է ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ըստ տեղեկությունների՝ շրջվել է ազատագրված տարածքներում գործող ընկերություններից մեկի աշխատողներ տեղափոխող միկրոավտոբուսը։
Մարդատար «Mercedes» միկրոավտոբուսի վարորդ, Բիլասուվարի շրջանի բնակիչ Փանահ Գուլիևը՝ արգելակման համակարգում անսարքության պատճառով կորցրել է կառավարումը, ինչի հետևանքով միկրոավտոբուսը շրջվել է։
Վթարի հետևանքով միկրոավտոբուսում գտնվող 17 հոգուց 9-ը տուժել են։ Տուժածներին ցուցաբերվել է առաջին բուժօգնություն։
ՆԳՆ մամուլի ծառայության Բարդայի շրջանային բաժնի գլխավոր տեսուչ, ոստիկանության կապիտան Ասլան Գիասլիի խոսքով՝ դեպքի առթիվ ոստիկանության Խոջավենդի շրջանային բաժնում կատարվում է հետաքննություն։

В Ходжавенде перевернулся микроавтобус, пострадали 9 человек ФОТО
Согласно информации, перевернулся микроавтобус с рабочими одной из компаний, ведущих деятельность на освобожденных территориях.
Водитель пассажирского микроавтобуса марки «Мерседес», житель Билясуварского района Панах Гулиев не справился с управлением из-за неисправности в тормозной системе, в результате чего микроавтобус перевернулся.
В результате аварии пострадали 9 из 17 человек, находившихся в микроавтобусе. Пострадавшим была оказана первая медицинская помощь.
По словам главного инспектора Бардинского районного отдела пресс-службы МВД капитана полиции Аслана Гияслы, в Ходжавендском РОП проводится расследование по факту ДТП.