Նախարար. TEKNOFEST Azerbaijan-ը Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև բարեկամության և եղբայրության օրինակ է
«Աերոտիեզերական տեխնիկայի և տեխնոլոգիաների TEKNOFEST փառատոնն առաջին անգամ անցկացվում է Ադրբեջանում՝ Թուրքիայի սահմաններից դուրս։ Սա մեր երկրների բարեկամության և եղբայրության օրինակ է»։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին TEKNOFEST Azerbaijan փառատոնի բացմանը հայտարարել է թվային զարգացման և տրանսպորտի նախարար Ռաշադ Նաբիևը։
Նա նշել է, որ այս փառատոնը նախատեսված է երիտասարդների համար, և Ադրբեջանը հպարտանում է նրանցով, քանի որ հենց նրանք են կարողացել ազատագրել Ադրբեջանի տարածքները՝ գերագույն գլխավոր հրամանատար, նախագահ Իլհամ Ալիևի հրամանատարությամբ։

Министр: TEKNOFEST Azerbaijan - пример дружбы и братства между Азербайджаном и Турцией
«Фестиваль аэрокосмической техники и технологий TEKNOFEST проводится в Азербайджане, впервые за пределами Турции. Это пример дружбы и братства между нашими странами».
Как сообщает Report, об этом заявил министр цифрового развития и транспорта АР Рашад Набиев на открытии TEKNOFEST Azerbaijan.
Он отметил, что этот фестиваль предназначен для молодежи, а Азербайджан гордится ею, потому что именно они смогли освободить территории Азербайджана под командованием Верховного главнокомандующего, президента Ильхама Алиева.
Он выразил уверенность, что молодежь Азербайджана также активно проявит себя и на фестивале.
По его словам, одним из самых зрелищных и интересных конкурсов фестиваля является хакатон Smart Karabakh.