Առանձին համազորային բանակի հրետանավորները ոչնչացրել են հակառակորդի թիրախները Զորավարժությունների տեսանյութը
02 0Հոկտեմբերի 2024 16:17
Առանձին համազորային բանակի պատրաստության պլանի համաձայն՝ հրետանային ստորաբաժանումների ներգրավմամբ անցկացվել են մարտական կրակոցով ցուցադրական մարտավարական վարժանքներ։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Զորավարժությունների սցենարի համաձայն՝ «տագնապի» ազդանշանով ստորաբաժանումները դուրս են բերվել մշտական տեղակայման կետերից դեպի կենտրոնացման վայրեր: Քարտեզի վրա հստակեցվել են այն գործողությունները, որոնք պետք է կատարվեին, լսվել են սպաների զեկույցները ներկայիս մարտավարական իրավիճակին համապատասխան կայացված որոշումների վերաբերյալ։
Ստորաբաժանումները երթուղու երկայնքով հաղթահարել են տարբեր խոչընդոտներ և կատարել կրակային դիրքեր գրավելու, մարտական տեխնիկան և հրետանային կայանքները մարտական պատրաստության վիճակի բերելու գործողություններ։
Անօդաչու թռչող սարքերի ստորաբաժանումների հետ համատեղ որոշվել են պայմանական հակառակորդի ցամաքային թիրախների կոորդինատները։