Լեյլա և Արզու Ալիևները մասնակցել են Her Art in Action. Free to Dream ցուցահանդեսին ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի նկարիչների միությունը և VarYox մշակութա-գեղարվեստական հարթակը ներկայացրել են Her Art in Action ամենամյա փառատոնի հերթական թողարկումը՝ նվիրված կանանց ստեղծագործական փորձին։
Ինչպես հայտնում է AZERTAC-ը, փառատոնի շրջանակներում տեղի է ունեցել «Երազելու ազատություն» թեմայով ցուցահանդես, որին մասնակցել են Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի փոխնախագահ, IDEA հասարակական միավորման հիմնադիր և ղեկավար Լեյլա Ալիևան, ինչպես նաև Բաքվի Մեդիա Կենտրոնի նախագահ Արզու Ալիևան։
Ցուցահանդեսը, որը անցկացվում է մարտի 9-ից ապրիլի 6-ը, ուսումնասիրում է, թե ինչպես են կանայք անհատապես և հավաքականորեն պատկերացնում և արտահայտում իրենց երազանքները: Փառատոնը երկխոսության, մտորումների և գեղարվեստական հետազոտման հարթակ է ստեղծում ցուցահանդեսային և հանրային ծրագրերի միջոցով:
Փառատոնն անցկացվում է Ադրբեջանի նկարիչների միության, «Pasha Travel»-ի, «Nar»-ի և Ադրբեջանում Նիդեռլանդների դեսպանության աջակցությամբ և շարունակում է մնալ արվեստում կանանց ձայնին աջակցելու կարևոր հարթակ: