Շուշայի թանգարանին նվիրաբերել են հազարավոր մարդկանց կողմից գործված «Չելեբի» գորգը
44-օրյա Հայրենական պատերազմում Ադրբեջանի հաղթանակը խորհրդանշող՝ «Ղարաբաղը հանգույցներում» սոցիալական նախագծի շրջանակներում գործված «Չելեբի» ղարաբաղյան գորգը հանձնվել է Ադրբեջանի ազգային գորգերի թանգարանի Շուշայի մասնաճյուղ։
Թանգարանից AZERTAC-ին հայտնել են, որ «Ղարաբաղը հանգույցներում» նախագիծը խորհրդանշում է՝ Հայրենական պատերազմում տարած Հաղթանակում յուրաքանչյուր ադրբեջանցու քրտնաջան աշխատանքը, միասնությունը և հավասարությունը։
Գորգի հաստոցը, որը այցելուներին կցուցադրվի որպես ցուցանմուշ  Շուշայի թանգարանում, 44 օրվա ընթացքում հատուկ մեքենայով տեղափոխվել է երկրի տարբեր շրջաններ և օղակ առ օղակ հյուսվել է հազարավոր մարդկանց մասնակցությամբ։ Առաջին օղակները պատրաստվել են պատերազմի վետերանների կողմից, իսկ վերջինները կապվել են Շուշայում 44 օր անց։ Մեր Հաղթանակի խորհրդանիշ Խարըբյուլբյուլը պատկերող գորգի բացումը տեղի ունեցավ նահատակների ընտանիքների մասնակցությամբ։
«Ադրբեջանի լրագրողների ցանց» հասարակական միավորման կողմից նախաձեռնված և «Թեմիզ Շեհեր» ԲԲԸ-ի կողմից՝ Մշակույթի նախարարության և «Ազերխալչա» ԲԲԸ-ի աջակցությամբ կազմակերպված նախագծի շրջանակներում՝ միաժամանակ նկարահանվել է «Ղարաբաղը  հանգույցներում» վավերագրական ֆիլմը, որը արտացոլում է գորգագործության գործընթացը սկզբից մինչև վերջ։