Ներկայացվել է՝ «Մեր եղբայրությունը հավերժ է և անսասան» գեղարվեստական ​​ծրագիրը
Մեր երկրում անցկացվող՝ «Հավերժ եղբայրություն - IV» հատուկ նշանակության ուժերի բազմազգ համատեղ զորավարժությունների մասնակիցներին ներկայացվել է թատերական գեղարվեստական ​​և մասսայական ծրագիր։
Ինչպես AZERTAC-ին տեղեկացրել են Պաշտպանության նախարարության մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ծրագրի շրջանակներում ադրբեջանցի արտիստները կատարել են՝ Ադրբեջանի, Ղազախստանի, Կատարի, Ուզբեկստանի, Պակիստանի և Թուրքիայի ժողովուրդների երգերն ու պարերը, որոնք ընդունվել են  բուռն ծափահարություններով։
Միջոցառման մասնակիցները ընդգծել են, որ վաստակավոր արտիստ, Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի անձնական կենսաթոշակակիր Աբդուլլահ Գուրբանիի սցենարի և բեմադրության համաձայն պատրաստված գեղարվեստական ​​և զանգվածային ծրագիրը՝ նրանց հատուկ հաճույք է պատճառել, բարձրացրել է նրանց ոգին և ուժ տվել զորավարժությունների նախօրեին։