Ահա թե ինչպես է Ադրբեջանն Աղդամից Ֆիզուլի ճանապարհ կառուցում ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Արագ տեմպերով շարունակվում է Աղդամ-Ֆիզուլի ավտոմայրուղու շինարարությունը, որի հիմքը դրվել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և առաջին տիկին Մեհրիբան Ալիևայի՝ 2021 թվականի հոկտեմբերի 17-ին Ֆիզուլիի շրջան կատարած ժամանակ։
Caliber.Az-ը հայտնում է, որ չորս գոտի ունեցող ճանապարհի երկարությունը կկազմի 64,8 կմ, երթևեկելի մասի լայնությունը՝ 15 մետր։ Այս պահին ճանապարհին ընթանում են հողային աշխատանքներ, կատարվում են ճանապարհային շերտի հարդարման աշխատանքներ, տեղադրվում են կամուրջների բետոնե հենարաններ՝ 275 և 150 մետր երկարությամբ, և այլ ինժեներական կառույցներ։

Так Азербайджан строит дорогу из Агдама в Физули ФОТО
Как сообщает Caliber.Az, протяженность четырехполосной дороги составит 64,8 км, ширина проезжей части - 15 метров. На данный момент на дороге идут земляные работы, ведется закладка дорожного полотна, устанавливаются бетонные опоры мостов – протяженностью 275 и 150 метров - и других инженерных сооружений и т.д.
В частности, из 11 опор 275-метрового автомобильного моста на 63-м километре дороги 9 уже полностью готовы, две возводятся.
Вдоль дороги продолжается прокладка водопроводных труб различных размеров, а также строительство подземных переходов. Учитывая важность проекта, работа ведется круглосуточно, в три смены.