Ո՞ր օտարերկրացիներին են խաղաղապահները թողել Ղարաբաղ Հերթական կամայականությունը
Ղարաբաղում ժամանակավորապես տեղակայված ռուս խաղաղապահները իրենց պարտականություններին հակասող հերթական քայլն են կատարել:
Qafqazinfo-ի փոխանցմամբ՝ ռուս խաղաղապահներն ապահովել են օտարերկրյա պետությունների 14 քաղաքացիների մուտքը Ղարաբաղի տարածք: Տեղեկություններ կան, որ նրանք օտարերկրյա պետության հատուկ ծառայությունների աշխատակիցներ են կամ համապատասխան նշանակության այլ անձինք։
Աղբյուրը հայտնել է, որ ներկա դրությամբ հարցը հետաքննվում է, և համապատասխան ճշտումներից հետո լրացուցիչ տեղեկություն կտրամադրվի այն օտարերկրացիների ինքնության մասին, որոնց թողել են Ղարաբաղի տարածք։

Каких иностранцев пропустили в Карабах миротворцы? Очередное самоуправство
Российские миротворцы, временно размещенные в Карабахе, сделали еще один шаг в нарушение своих обязанностей.
Как передает Qafqazinfo, российскими миротворцами на территории Карабаха был обеспечен проход 14 гражданам иностранных государств. Имеются сведения о том, что они являются сотрудниками спецслужб иностранного государства или иными лицами соответствующего назначения.
Источник сообщил, что в настоящее время вопрос расследуется, и после соответствующего уточнения будет предоставлена дополнительная информация о личности иностранцев, которым был обеспечен проезд в Карабах.