Լաչինի շրջանում հայերի կողմից լքված զինամթերք է հայտնաբերվել ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում շարունակվում են Հայրենական պատերազմի ժամանակ հայկական զինված ուժերի կողմից լքված զենք-զինամթերքի հայտնաբերման և առգրավման աշխատանքները։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից, Լաչինի շրջանի ոստիկանության բաժնի աշխատակիցները պարբերաբար ռեյդերներ են իրականացնում մարտադաշտերում, զննում հակառակորդի խրամատներն ու ամրությունները։
«Բացի այդ, Զաբուխ գյուղի տարածքում վերանորոգման և վերականգնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել և առգրավվել է երեք ձեռքի նռնակ»,- հայտնել են ՆԳՆ-ից։

В Лачинском районе обнаружены брошенные армянами боеприпасы
Продолжается работа по обнаружению и изъятию оружия и боеприпасов, брошенных армянскими вооруженными силами в ходе Отечественной войны, на освобожденных от оккупации территориях Азербайджана.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе МВД, сотрудники отдела полиции Лачинского района регулярно проводят рейды по местам боев, осматривают окопы и фортификационные сооружения противника.
«Кроме того, в ходе ремонтно-восстановительных работ на территории села Забух были обнаружены и изъяты три ручных гранаты», - заявили в МВД.