Հրապարակվել է՝ ազատագրված տարածքներում ճանապարհների կառուցման և ականազերծման համար ծախսված միջոցների չափը
24 Մայիսի 2023 14:06
Հրապարակվել է՝ անցյալ տարի օկուպացիայից ազատագրված տարածքների ճանապարհների կառուցման և ականազերծման համար ծախսված միջոցների չափը։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է՝ Միլլի Մեջլիսի տնտեսական քաղաքականության, արդյունաբերության և ձեռներեցության կոմիտեի նախագահ Թահիր Միրկիշիլին՝ ներկայացնելով «Ադրբեջանի Հանրապետության 2022 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» օրենքի նախագիծը, որը քննարկվել է կոմիտեի այսօրվա նիստում։
Պատգամավորն ասել է, որ անցյալ տարի օկուպացիայից ազատագրված տարածքների վերականգնման վրա ծախսվել է 4,3 մլրդ մանաթ, որից 3,6 մլրդ մանաթն ուղղվել է ճանապարհների կառուցմանը, իսկ 100 մլն մանաթը՝ ականազերծման աշխատանքներին։

Обнародована сумма средств, потраченных на строительство дорог и разминирование на освобожденных территориях
24 Мая 2023 11:55
Обнародована сумма средств, потраченных в прошлом году на строительство дорог и работы по разминированию на освобожденных от оккупации территориях.
Как сообщает Report, об этом заявил председатель комитета по экономической политике, промышленности и предпринимательству Милли Меджлиса Таир Миркишили, представляя законопроект «Об исполнении государственного бюджета Азербайджанской Республики на 2022 год», который обсуждался на сегодняшнем заседании комитета.
Депутат сообщил, что в прошлом году на восстановление освобожденных от оккупации территорий было потрачено 4,3 млрд манатов, из которых 3,6 млрд манатов были направлены на строительство дорог, а 100 млн манатов - на работы по разминированию.