23 Սեպտեմբերի 2023 14:27
Հայ բլոգեր Ռոման Բաղդասարյանը ղարաբաղցիներին կոչ է արել՝ չհավատալ Հայաստանում ղարաբաղյան կլանի ներկայացուցիչների և անջատողականների առաջնորդների տարածած ապատեղեկատվությանը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին նա հայտարարել է ֆեյսբուքյան իր էջում տեսաուղերձի ժամանակ։
«Հիշեցնեմ, որ Ադրբեջանը պահանջում է Ռուբեն Վարդանյանի արտահանձնումը, այսինքն՝ Ադրբեջանն ամեն ինչ անելու է, ինչպես իրենք են հայտարարել, որպեսզի Բակո Սահակյանը, Վիտալի Բալասանյանը, Ռուբեն Վարդանյանը չփախչեն Ղարաբաղից։ Ադրբեջանը պահանջում է արտահանձնել Վիտալի Բալասանյանին, Բակո Սահակյանին, Ռուբեն Վարդանյանին և բազմաթիվ «պատգամավորների», բայց այն, որ Ղարաբաղում ասում են, որ Ադրբեջանն ուզում է բոլոր տղաներին ձերբակալել, սուտ է և չի համապատասխանում իրականությանը։ Կոչ եմ անում Ղարաբաղի, Հայաստանի և Ռուսաստանի հայերին, որ սա սուտ է, տարածվում է հատուկ իրավիճակը սրելու և Վիտալի Բալասանյանի հետույքը փրկելու համար։ Ես կարծում եմ, որ Ռուբեն Վարդանյանը պետք է հանձնվի՝ հանուն Ղարաբաղի հասարակ հայերի, և դա հենց այն է, ինչ պահանջում են ադրբեջանցիները։
Իմ տեղեկություններով, Ադրբեջանն ուզում է, որ հայերը մնան Ղարաբաղում, և ուզում է, որպեսզի նրանք լավ ապրեն և ամբողջ աշխարհին ասել, որ տեսնեք, թե ինչպես են նրանք ղարաբաղյան կլանի հետ և տեսեք, թե ինչպես են ապրումնրանք Ալիևի ղեկավարությամբ»,- հայտարարել է հայ բլոգերը:

23 Сентября 2023 12:07
Армянский блогер Роман Багдасарян призвал армян Карабаха не верить дезинформации, которую распространяют представители карабахского клана в Армении и главари сепаратистов.
Как передает Caliber.Az, об этом он заявил в ходе видеообращения на своей странице в Facebook.
«Я напомню, что Азербайджан требует выдачи Рубена Варданяна, то есть Азербайджан сделает все возможное, как они заявили, чтобы Бако Саакян, Виталий Баласанян, Рубен Варданян не сбежали из Карабаха. Азербайджан требует выдачи Виталия Баласаняна, Бако Саакяна, Рубена Варданяна, многих «депутатов», но то, что в Карабахе говорят, что Азербайджан хочет арестовать всех парней – это ложь, не соответствует действительности. Я обращаюсь к армянам и Карабаха, и Армении, и России, что это ложь, она распространяется специально, чтобы нагнетать обстановку, и чтобы спасти задницу Виталия Баласаняна. Считаю, что Рубен Варданян должен сдаться, ради простых армян Карабаха, и азербайджанцы именно этого требуют.
По моим сведениям, Азербайджан хочет, чтобы армяне остались в Карабахе, и хочет, чтобы, они хорошо жили и всему миру сказать посмотрите, как они с Карабахским кланом, и посмотрите, как они живут под руководством Алиева», - заявил армянский блогер.