25 Սեպտեմբերի 2023 13:48
«Եռաբլուրի արյունը քո վզին է Բակո Սահակյան, քո ու քո գեներալների՝ Սերժ Սարգսյանից մինչև Ռոբերտ Քոչարյանը»:
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է ղարաբաղցի «ակտիվիստ» Արթուր Օսիպյանը՝ դիմելով անօրինական խունտայի առաջնորդներին։
«Մի մարդ չի կարող հանձնել ամբողջ պատերազմը։ Եթե սրա մեղավորը Նիկոլն է, ապա նա դա արել է ոչ միայնակ, այլ Օնիկի (Գասպարյան - ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ նախկին պետ - խմբ.) և Ջալալի (Հարությունյան - անջատողական կազմավորումների նախկին ղեկավար - խմբ.) հետ, որոնք նույնպես հանդիսանւոմ են այս հանցագործության մասնակիցներ։ Եթե այդպես է եղել, ուրեմն հանձնվել է Նիկոլայից առաջ։
Բակո Սահակյան, գնա այս զանգվածային գերեզմանատուն, նայիր բոլորին և իմացիր, որ նրանց բոլորին սպանել եք դու և քո գեներալները։ Եռաբլուրի արյունը քո վզին է Բակո Սահակյան, քո ու քո գեներալների վրա՝ Սերժ Սարգսյանից մինչև Ռոբերտ Քոչարյանը: Եվ պետք չէ այս պարտությունը մեկ ուրիշի վրա բարդել։ Սերժ Սարգսյանը հեքիաթներ էր պատմում, ասում էր, իմ օրերում՝ այսինչ զենքերն ենք գնել: Այս զենքը հնոտիք է։
Հավաքեք ձեր բոլոր գեներալներին, ինչքան ունեք, գնացեք Աննա Հակոբյանի մոտ քաջություն հավաքեք։ Իսկ դուք դրանից այնքան էլ չունեք, ուղղակի փախչում եք, թռչում, թաքցնում ես ձեր երեխաներին, միթե՞ այդպես չէ: Վիտո (Բալասանյան - անջատողական - խմբ.) որդուդ բունկերում չե՞ս պահել»,- ասել է Արթուր Օսիպյանը։

«Активист» Осипян – сепаратистам: У вас нет ни капли мужества
«Кровь Ераблура на твоей шее Бако Саакян, на твоей и твоих генералов начиная с Сержа Саргсяна до Роберта Кочаряна».
Как передает Caliber.Az, об этом заявил карабахский «активист» Артур Осипян, обращаясь к главарям незаконной хунты.
«Не может один человек, всю войну сдать. Если Никол виноват в этом, то это он сделал это не один, а с Оником (Гаспарян – бывший глава Генштаба ВС Армении, – ред.) и Джалалом (Арутюнян – бывший глава формирований сепаратистов, - ред.), которые также являются участниками этого преступления. Если такое было, то сдано было раньше Никола.
Бако Саакян, иди в это братское кладбище, посмотри на всех, и знай, что всех их убил ты и твои генералы. Кровь Ераблура на твоей шее Бако Саакян, на твоей и твоих генералов начиная с Сержа Саргсяна до Роберта Кочаряна. И не надо это поражение сваливать на кого-то другого. Серж Саргсян сказки рассказывал, говорил в мои дни, такие-сякие оружия купили. Это оружия было барахлом.
Собери всех своих генералов, всех сколько есть, и идите у Анны Акопян мужества наберитесь. И у вас его столько нет, только убегаете, улетаете, своих детей прячете, разве не так?  Вито (Баласанян – сепаратист, - ред.) ты не держал своего сына в бункере?» - сказал Артур Осипян.