30 տոննա բենզին և 34 տոննա դիզվառելիք՝ Ղարաբաղի հայ բնակիչների համար Նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրությունը
26 Սեպտեմբերի 2023 16:56
2023 թվականի սեպտեմբերի 21-ին Եվլախ քաղաքում Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանում բնակվող հայ բնակիչների ներկայացուցիչների հետ հանդիպման ժամանակ հնչեցված խնդրանքը հաշվի առնելով՝ հիմնականում մանկապարտեզներին, շտապօգնության ծառայությանը և հրշեջ ծառայությանը վառելիքա-քսանյութերով ապահովելու նպատակով սեպտեմբերի 26-ին Աղդամ-Ասկերան-Խանքենդի ճանապարհով Խանքենդի է ուղարկվել 30 տոննա բենզին և 34 տոննա դիզվառելիք։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասված է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրության մեջ։

Для армянских жителей Карабаха отправлено 30 тонн бензина, 34 тонны дизеля Сообщение Администрации президента
26 Сентября 2023 14:17
В соответствии с просьбой, озвученной 21 сентября 2023 года на встрече в городе Евлах представителями армянских жителей, проживающих в Карабахском регионе Азербайджана, об обеспечении горюче-смазочными материалами в первую очередь детских садов, служб скорой медицинской помощи и противопожарных служб, 26 сентября по дороге Агдам–Аскеран–Ханкенди было отправлено 30 тонн бензина, 34 тонны дизельного топлива.
Как сообщает Caliber.Az, об этом говорится в сообщении Администрации президента Азербайджанской Республики.