Game over. «արցախ» նախագիծը փակված է Ղարաբաղի հայերին առաջարկվում է վերաինտեգրվել
Ադրբեջանի Ղարաբաղի տարածաշրջանում խունտայի մնացորդները հայտարարել են իրենց ինքնալուծարման մասին։ Այս մասին ասվում է խամաճիկային ռեժիմի «նախագահ» Սամվել Շահրամանյանի՝ այսօր հրապարակված «հրամանագրում»։
«Հրամանագրի» տեքստում, մասնավորապես, ասվում է. «Բոլոր հիմնարկներն ու կազմակերպությունները պետք է լուծարվեն մինչև 2024 թվականի հունվարի 1-ը, և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունը (արցախ) դադարում է գոյություն ունենալ։
Լեռնային Ղարաբաղի բնակչությունը պետք է ծանոթանա Ադրբեջանի Հանրապետության ներկայացրած վերաինտեգրման պայմաններին, որպեսզի հետագայում ինքնուրույն և անհատական որոշում կայացնի՝ Ղարաբաղում մնալու (վերադառնալու) հնարավորության մասին»։

Game over: проект «арцах» закрыт Армянам Карабаха рекомендуется реинтеграция
Остатки хунты в Карабахском регионе Азербайджана объявили о самороспуске. Об этом говорится в «указе» «президента» марионеточного режима Самвела Шахраманяна, обнародованном сегодня.
В тексте «указа», в частности, говорится: «Распустить все учреждения и организации до 1 января 2024 года, и Республика Нагорный Карабах (арцах) прекращает свое существование.
Населению Нагорного Карабаха ознакомиться с условиями реинтеграции, представленными Азербайджанской Республикой, с целью принятия в дальнейшем самостоятельного и индивидуального решения о возможности пребывания (возвращения) в Карабахе».