Հորադիզ-Ջաբրայիլ-Զանգիլան-Աղբենդ ավտոճանապարհի շինարարությունն ավարտվել է 80 տոկոսով
Ադրբեջանի համար մեծ նշանակություն ունեցող Հորադիզ-Ջաբրայիլ-Զանգիլան-Աղբենդ ավտոճանապարհի շինարարությունն ավարտվել է 80%-ով։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել է Ադրբեջանի Ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալության մամուլի քարտուղար Անար Նաջաֆլին։
Նա նշել է, որ Ջաբրայիլի և Զանգիլանի շրջանների տարածքով անցնող ճանապարհային ենթակառուցվածքի կարևորագույն նախագծերից մեկն էլ Զանգեզուրի միջանցքի՝ Ադրբեջանով անցնող հատվածի կառուցումն է.
«123,5 կմ երկարությամբ ճանապարհը կառուցվում է առաջին տեխնիկական կատեգորիային համապատասխան: Ճանապարհի մի մասը ունի վեց երթևեկելի գոտի, մնացածը՝ չորս գոտի: Աշխատանքների 80 տոկոսն ավարտված է»։

Строительство автодороги Горадиз-Джебраил-Зангилан-Агбенд завершено на 80 процентов
Строительство автомобильной дороги Горадиз-Джебраил-Зангилан-Агбенд, имеющей большое значение для Азербайджана, завершено на 80%.
Об этом Report заявил пресс-секретарь Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана Анар Наджафли.
Он отметил, что одним из важнейших проектов дорожной инфраструктуры, проходящих по территории Джебраильского и Зангиланского районов, является строительство участка Зангезурского коридора, проходящего через Азербайджан: «Дорога протяженностью 123,5 километра строится в соответствии с первой технической категорией. Часть дороги состоит из шести полос, остальная часть четырехполосная. Выполнено 80% от общего объема работ».