Սիյավուշ Նովրուզով. Աղդերեի շրջանի վերականգնումը պատմական արդարության հաղթանակն է
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է՝ Միլլի Մեջլիսի տարածաշրջանային հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Սիյավուշ Նովրուզովը՝ «Ադրբեջանի Հանրապետության Ագդերեի շրջանի ստեղծման մասին» հանձնաժողովում օրինագծի քննարկման ժամանակ։
Պատգամավորը հողերի օկուպացիայից ազատագրումը անվանել է՝ ժողովրդի և պետության ձեռքբերում, իսկ Ագդերեի շրջանի վերականգնումը՝ պատմական արդարության հաղթանակ. «Ազատագրված տարածքներում շինարարական աշխատանքները շարունակվում են արագացված տեմպերով։ Մինչև 2026 թվականը ավելի քան 150 հազար մարդ կվերադառնա հայրենի հողեր»։

Сиявуш Новрузов: Восстановление Агдеринского района - торжество исторической справедливости
Как сообщает Report, об этом председатель комитета Милли Меджлиса по региональным вопросам Сиявуш Новрузов заявил в ходе обсуждения в комитете законопроекта «О создании Агдеринского района Азербайджанской Республики».
Депутат назвал освобождение земель от оккупации достижением народа и государства, а восстановление Агдеринского района - торжеством исторической справедливости: «Строительные работы на освобожденных территориях продолжаются ускоренными темпами. К 2026 году на родные земли вернутся более 150 тыс. человек».