Եվս 77 նախկին հարկադիր վերբնակներ վերադառնում են Ֆիզուլի
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարության համաձայն՝ շարունակվում է նախկին հարկադիր վերբնակների վերադարձը վերականգնված Ֆիզուլի քաղաք։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, Ադրբեջանի փախստականների և հարկադիր վերաբնակների հարցերով պետական կոմիտեի կազմակերպմամբ, դեկտեմբերի 7-ին Բաքվի Գարադաղի շրջանից՝ նախկին հարկադիր վերբնակների ևս մեկ խումբ է ուղարկվել Ֆիզուլի քաղաք։ Այս փուլում ևս 27 ընտանիք՝ 77 հոգի, վերադառնում է Ֆիզուլի քաղաք։
Ֆիզուլիի բնակիչները երախտագիտություն են հայտնել նախագահ, հաղթանակած Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևին, առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային՝ համակողմանի պետական հոգածության համար, ինչպես նաև օկուպացիայից մեր հողերը ազատագրած ադրբեջանական քաջարի բանակին, հերոս զինվորներին և սպաներին։

В Физули возвращаются еще 77 бывших вынужденных переселенцев
В соответствии с поручением Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева продолжается возвращение бывших вынужденных переселенцев в восстановленный город Физули.
Как сообщает Trend, при организации Государственным комитетом по делам беженцев и вынужденных переселенцев Азербайджана 7 декабря очередная группа возвращающихся граждан была отправлена в город Физули из Гарадагскго района города Баку. На этом этапе в город Физули возвращаются еще 27 семей – 77 человек.
Жители Физули выразили признательность Президенту, победоносному Верховному главнокомандующему Ильхаму Алиеву, первому вице-президенту Мехрибан Алиевой за всестороннюю государственную заботу, а также доблестной азербайджанской армии, героическим солдатам и офицерам, освободившим наши земли от оккупации.