Արևմտյան Ադրբեջանի համայնք. Փաշինյանը կրկին զրպարտում է Ադրբեջանին
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր վերջին հարցազրույցում հերթական անգամ ստել և զրպարտել է Ադրբեջանին։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասվում է Արևմտյան Ադրբեջանի Համայնքի մեկնաբանության մեջ։
«Սա նույն Հայաստանն է, որը 30 տարի օկուպացիայի տակ է պահել ադրբեջանական հողերը՝ անտեսելով միջազգային իրավունքը, ՄԱԿ-ի կանոնադրությունը, 1991 թվականի Ալմաթիի հռչակագիրը, որին հիմա հղում է անում ինքը՝ Փաշինյանը։ Սա այն նույն Հայաստանն է, որը մինչև 2022 թվականի սեպտեմբերն իր քաղաքական բառապաշարում չէր օգտագործում «պետությունների տարածքային ամբողջականություն և ինքնիշխանություն» արտահայտությունը։
Մարդը, ով 2019 թվականին օկուպացված տարածքներում հայտարարեց. «Ղարաբաղը Հայաստան է և վերջ», ով Հայրենական պատերազմի ժամանակ զորահավաք անցկացրեց ադրբեջանական հողերում և հարձակվելու հրամաններ տվեց, ով ժխտում է արևմտյան ադրբեջանցիների վերադառնալու իրավունքը, Ադրբեջանի հաղթանակից հետո հայտնվելով անմխիթար վիճակում՝ այժմ հանդես է գալիս որպես միջազգային իրավունքի ջատագով և «կոկորդիլոսի արցունքներ» է թափում։

Община Западного Азербайджана: Пашинян снова оклеветал Азербайджан
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в своем последнем интервью в очередной раз солгал и оклеветал Азербайджан.
Как сообщает Caliber.Az, об этом говорится в комментарии Общины Западного Азербайджана.
«Это та самая Армения, которая в течение 30 лет держала в оккупации азербайджанские земли, попирая международное право, Устав ООН, Алматинскую декларацию 1991 года, на которую ссылается сам Пашинян. Это та самая Армения, которая до сентября 2022 года не использовала в своем политическом лексиконе фразу «территориальная целостность и суверенитет стран».
Человек, который в 2019 году заявил на оккупированных территориях: «Карабах - это Армения и точка», который во время Отечественной войны проводил военные сборы на азербайджанских землях и отдавал приказы о нападении, который отрицает право западных азербайджанцев на возвращение, оказавшись после победы Азербайджана в плачевном положении, теперь выдает себя за сторонника международного права и проливает «крокодиловы слезы».
Мирного договора не может быть в условиях, когда с одной стороны Армения говорит о признании Карабаха территорией Азербайджана, а с другой стороны включает в свой план действий на 2021-2026 годы угрожающие суверенитету Азербайджана выражения, такие как «статус Нагорного Карабаха», «отделение во имя спасения», - заявили в общине.