Ջաբբարովն ու Կաոն քննարկել են կանաչ տեխնոլոգիաների ներդրման հարցը ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
Ադրբեջանի տնտեսության նախարարությունում կայացած հանդիպմանը քննարկվել է՝ էկոլոգիապես մաքուր կանաչ տեխնոլոգիաների ներդրման հարցը։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ԱՀ տնտեսության նախարարությունից, նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը հանդիպել է՝ Կենտրոնական Ասիայի երկրների վերաբերյալ Չինաստանի BYD ընկերության գործադիր տնօրենի տեղակալ Իվան Կաոյի հետ։
Հանդիպմանը տեղեկատվություն է տրվել՝ մեր երկրի տնտեսական առաջնահերթությունների, էկոլոգիապես մաքուր կանաչ տեխնոլոգիաների ներդրման, այս ոլորտում գործընկերության հեռանկարների մասին։ Չինական ընկերությունները հրավիրվում են օգտվելու Ադրբեջանում ստեղծված բարենպաստ բիզնես միջավայրից։ Քննարկվել են՝ էկոլոգիապես մաքուր տեխնոլոգիաների ներդրման հեռանկարները և BYD-ի հետ այս ուղղությամբ համագործակցության խորացման հնարավորությունները։

Джаббаров и Цао обсудили внедрение зеленых технологий ФОТО
На встрече в Министерстве экономики Азербайджана обсуждено внедрение экологически благоприятных зеленых технологий.
Как сообщили Caliber.Az в Минэкономики АР, министр Микаил Джаббаров провел встречу с заместителем исполнительного директора по странам Центральной Азии компании BYD Китая Иваном Цао.
На встрече предоставлена информация об экономических приоритетах нашей страны, внедрении экологически благоприятных зеленых технологий, подчеркнуты перспективы партнерства в этой сфере. Китайские компании приглашены воспользоваться созданной в Азербайджане благоприятной бизнес-средой. Обсуждены перспективы внедрения экологически благоприятных технологий и возможности углубления сотрудничества с BYD в этом направлении.