Ադրբեջանի ՊՆ-ում հանդիպում է անցկացվել զինծառայողների և քաղաքացիական ծառայողների հետ
2024 թվականի ուսումնական պլանի համաձայն՝ ՊՆ Անձնակազմի գլխավոր վարչության զինծառայողների կանանց և ընտանիքների հետ աշխատանքի բաժնի ներկայացուցիչներն այցելել են N զորամաս, որտեղ հանդիպում են անցկացրել զինծառայողների և քաղաքացիական ծառայողներ հետ։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունում։
Հանդիպմանը զրույցներ են անցկացվել՝ ադրբեջանական բանակի զինծառայողների կրթության, նրանց բարոյահոգեբանական պատրաստվածության բարձրացման, ազգային ու հոգևոր արժեքների հանրահռչակման նպատակով։
Զինծառայողներին և քաղաքացիական ծառայողներին տեղեկատվություն է տրամադրվել՝ զարգացած երկրների բանակներում մարդու իրավունքների և գենդերային հավասարության ոլորտում իրականացվող գործունեության մասին, պատասխանել են նրանց հուզող հարցերին:

МО Азербайджана провело встречу с военнослужащими и гражданскими служащими
В соответствии с планом подготовки на 2024 год, представители отдела по работе с женщинами и семьями военнослужащих Главного управления по личному составу Министерства обороны посетили Н-скую воинскую часть, где провели встречу с военнослужащими и гражданскими служащими.
На встрече были проведены беседы с целью просвещения военнослужащих азербайджанской армии, повышения их морально-психологической подготовки и популяризации национально-духовных ценностей.
Военнослужащим и гражданским служащим была предоставлена информация о деятельности, осуществляемой в армиях развитых стран в области прав человека и гендерного равенства, даны ответы на интересующие их вопросы.
Отметим, что в азербайджанской армии предпринимаются важные шаги в направлении обеспечения гендерного равенства, проводится широкая просветительская работа среди военнослужащих и гражданских служащих.